Мениджърът на починалия български катерач Атанас Скатов - Мария Илиева, информира премиера на България Бойко Борисов как са преминали последните часове от живота на Скатов.
Тя заяви, че е невъзможно причината за смъртта на Скатов да е друга освен скъсано въже. Илиева обясни, че е имало цял участък по върха, който не е бил обезопасен, и се е наложило участниците в експедицията да направят въже с плат от дрехите си.
Междувременно още вчера твърденията за грешка на Атанас Скатов, която е довела до смъртта му, бяха разбити от официални документи. Скатов загина на 5 февруари при слизане от Лагер 3 под К2. И в двата смъртни акта - от правителството на автономната област Гилгит Балтистан и болницата в град Скарду, където бе откарано тялото на българина, са категорични, че причината за смъртта е скъсано предпазно въже.
Веднага след трагедията от фирмата "Севън Съмитс Трекс", която организира експедицията, побързаха да обяснят, че всъщност българинът е направил грешка при откачането от едно въже и преминаването на друго.
В момента се прави всичко възможно тялото на Скатов да бъде върнато в България. Вече стана ясно, че българското правителство помага за транспортирането на тялото на Скатов, пише "Монитор".








Електромобилният бум се пропуква: Различни посоки за ключовите пазари
Рецепта за домашен хляб с чесън и билки за Еньовден
Безопасна ли е лазерната епилация през лятото?
Диетолог разкри колко вода да пием, за да отслабнем ефективно
Кучешки лай помогнал в търсенето на изчезналата Живка
Кой е Анди Бърнам, сигурният наследник на Киър Стармър
Проф. Константинов за смяната на ръководството на "Информационно обслужване": Нищо не е вечно
Стоян Колев се обяви за "жертва на системата", зове за протест
Toyota отива на съд за плагиатство
Бензиностанция предложи награда за залавяне на крадец на гориво
Защо Bugatti Tourbillon използва самолетни гуми
Новата стратегия на Porsche: По-малко продажби, повече печалби
Алекс Перейра заговори за отказване: Страх ме е да се върна в клетката след боя със Сирил Ган
Даниел Кормие: Сирил Ган показа защо е сред най-добрите тежка категория в UFC
Арман Царукян посъветва Илия Топурия да не приема бой с Пади Пимблет
Кикбокс сензацията Жулиен Риков е устремен към нова победа на SENSHI 32
179 научни доклада представиха бъдещето на психичноздравните услуги на конференцията ENMESH в София
Над 30 населени места в Родопите вече разполагат с модерна ЕКГ апаратура за кардиологична диагностика
ВМА модернизира ключово звено за лечение на най-тежките пациенти
Министър Ивкова: Ако искаме стабилно здравеопазване, трябва да задържим младите кадри с реални решения
Коментари
Напиши коментар17:05 | 23 апр 2024 г.
22:53 | 10 фев 2021 г.
20:39 | 10 фев 2021 г.
20:32 | 10 фев 2021 г.
19:10 | 10 фев 2021 г.
19:08 | 10 фев 2021 г.
17:16 | 10 фев 2021 г.
16:00 | 10 фев 2021 г.
14:55 | 10 фев 2021 г.
14:51 | 10 фев 2021 г.
Напиши коментар